Rosyjscy urzędnicy publiczni muszą teraz zadeklarować swoje zasoby kryptograficzne jako dochód

Urzędnicy publiczni w Rosji będą teraz musieli zadeklarować jako dochód wszystkie aktywa kryptograficzne, które posiadają. Środki obowiązują od 1 stycznia 2021 r., Podały lokalne media.

Rosyjski prokurator generalny Igor Krasnov oświadczył : „Od przyszłego roku urzędnicy państwowi będą musieli deklarować [wirtualne] waluty na równi z innymi aktywami”

Krasnov powiedział to 20 października, przemawiając na spotkaniu korupcyjnym z udziałem 15 innych prokuratorów generalnych z państw członkowskich Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO) i innych krajów.

Profit Revolution jest ośmioosobowym sojuszem politycznym, gospodarczym i bezpieczeństwa założonym w 2001 roku przez Chiny, Rosję, Kazachstan i Tadżykistan. Obejmuje również kilka państw stowarzyszonych, takich jak Iran, Białoruś, Kambodża i Afganistan.

Według raportu Russia Today, wyjaśnienie Krasnowa „oznacza również [że] urzędnicy będą musieli wskazać kryptowalutę w swoich deklaracjach dochodowych, co pozwoli państwu śledzić zarobki wszystkich urzędników”

Do tej pory urzędnicy publiczni nie byli zobowiązani do deklarowania swoich zasobów cyfrowych. Wydawało się, że rada rosyjskiego ministerstwa pracy z 2018 r. Zwolniła ich z tego.

Jednak w związku z obawami, że kryptowaluty są wykorzystywane do korupcji ropy naftowej, prokuratura generalna ujawniła, że ​​w ciągu ostatnich trzech lat przejęła ponad 440 milionów dolarów nieujawnionych aktywów pieniężnych od urzędników publicznych, donoszą branżowe media .